Blog

Wieczna ofiara

wtorek, 12 grudnia 2017

– Pomysł, jaki? – dopytywała Karolina.

– Najwyższy czas, byś poradziła sobie z nią. Od jakiegoś czasu wpadasz do mnie i opowiadasz jaka ona jest okropna, jak robi z siebie niewiniątko i wysługuje się innymi. I przytaczasz jeszcze wiele innych określeń. Słuchałam i będę słuchać, ale wydaje mi się najwyższa pora, by przystąpić do działania – powiedziała Joanna.

Więcej...

Toksyczna koleżanka

środa, 6 grudnia 2017

Joanna weszła do domu a tutaj niespodzianka, męża nie ma.

– Po co się tak śpieszyłam – pomyślała i zobaczyła kartkę na stole. Na niej krótka informacja o awarii komputerów i konieczności pracy do późna.

Ale długo sama nie posiedziała, bo zadzwonił telefon, pokazało się zdjęcie uśmiechniętej Karoliny.

Więcej...

W drodze do domu

wtorek, 21 listopada 2017

– Jestem pewna, że ci się uda – dodałam – czekam na zaproszenie.

– Odwiozę cię do domu, robi się późno. Obiecałam mężowi, że wrócę do dwudziestej.

Więcej...

Bestia, która mnie dręczy

wtorek, 7 listopada 2017

– Ćwiczenia  na powietrzu, to naprawdę  świetny pomysł. No i w towarzystwie, więc można porozmawiać – powiedziała Joanna.

– Tak, przyjemne z pożytecznym: ruch, świeże powietrze, dobra atmosfera. Lubię spędzać czas na stadionie…

Więcej...

Dobrze czuję się ze sobą samą

poniedziałek, 30 października 2017

– Co tam rum, herbatka i tak jest pyszna – odpowiedziała Joanna i siedziałyśmy w milczeniu jeszcze dłuższą chwilę. W końcu spojrzała na mnie znacząco, że nie mogłam dłużej zwlekać z odpowiedzią.

Więcej...

Herbatka z samowara

poniedziałek, 23 października 2017

Jest koniec października, mnóstwo kolorów i mgieł. Bardzo lubię ten czas, czuję się refleksyjnie, ale nie przytłoczona codziennością. Czekam na Joannę, na stole stoi słoiczek z konfiturami z malin, żeby dodać je do herbaty. Przypomniał mi się samowar z dawnych lat i zimowe wieczory w domu babci Joanny. Usłyszałam stukanie do drzwi i weszła Joanna.

Więcej...

Ślad na ziemi

środa, 4 października 2017

Sprawdzałam listę kobiet, które zapisały się na cykl warsztatów Kobieta z Charakterem- Inspiracje, kiedy zadzwonił telefon i usłyszałam głos Alicji.

Więcej...

Jeśli chcesz, to możesz!

czwartek, 21 września 2017

Joanna wróciła do domu. Entuzjazm jej nie opuszczał. Zaparzyła herbatę, usiadła w fotelu i uśmiechała się do siebie. W jej głowie myśli po prostu wirowały. Wyobrażała sobie, że wreszcie spotka ją coś, co pozwoli zmienić życie.

Więcej...

Spotkanie, wyzwanie, dobra zabawa

czwartek, 7 września 2017

Wybieram się na spotkanie z koleżanką z dawnych lat, jest wrześniowe popołudnie, pada deszcz i pogoda barowa... Nie widziałyśmy się naprawdę sporo czasu. Zawsze się lubiłyśmy i niedawno przypadkowo spotkałyśmy się na ulicy. Żeby znowu nie stracić siebie na kolejne dwadzieścia lat, umówiłyśmy się w kawiarni właśnie na dziś.

Więcej...

Kobieta z Charakterem – Inspiracje

czwartek, 17 sierpnia 2017

Siedzę w biurze i piję herbatę z konfiturą z róży w deszczowe, sierpniowe popołudnie. Otworzyły się drzwi i zobaczyłam Alicję.

Uśmiechała się i powiedziała:

– Wiem, wiem – umawiałam się z tobą na spotkanie kilka miesięcy temu i zrezygnowałam. Walczyłam z sobą, nie wiedziałam czy naprawdę chcę coś zmienić w swoim życiu. I podjęłam decyzję, że tak.

Więcej...