Blog

Małgosia i mokre chusteczki

poniedziałek, 25 marca 2019

Małgosia zaczyna szukać chusteczki, by wytrzeć łzy. Zazwyczaj płacze, kiedy ktoś ją krytykuje, albo sytuacja jest napięta. Im bardziej stara się je opanować, tym obficiej spływają po twarzy. Gosia czuje się wtedy zakłopotana i często słyszy:

– Tobie nie można nic powiedzieć.

Więcej...

 

Emocjonalnie

poniedziałek, 11 marca 2019

W tym roku na blogu będzie emocjonalnie. Bohaterki w zależności od temperamentu i osobowości będą reagować na inne osoby i relacje.

Więcej...

 

Na koniec roku

poniedziałek, 31 grudnia 2018

Bohaterki bloga Ania, Karolina, Weronika i Joanna przez cały rok starały się ułatwić sobie życie poprzez znalezienie i wdrożenie przepisu na dobre relacje.

Więcej...

 

Dać na luz

piątek, 23 listopada 2018

W piątek wieczorem Ania zastanawiała się, kim będzie nowa kobieta, o której mówiła Weronika.

– Może to ktoś od rozwoju osobistego? Żeby nas przypilnować. Jakaś trenerka? – mówiła sama do siebie. Chciała nawet zadzwonić do Weroniki, ale zrezygnowała i zaczynała być coraz bardziej spięta.

W końcu wybrała numer do Karoliny.

Więcej...

 

Odłożone na kolejny poniedziałek

wtorek, 23 października 2018

Znów minęło kilka tygodni i nic. Kobiety z jednej strony bardzo chciały coś ze sobą zrobić, ale jakoś nie wykazywały inicjatywy. Odkładały pracę w tej sferze na „jutro”, albo na „poniedziałek”, to znaczy na kolejny poniedziałek. I miały tysiące wymówek, by usprawiedliwić się przed sobą i przyjaciółkami.

Więcej...

 

Samo się nie zmieni, trzeba się zaangażować

wtorek, 11 września 2018

Rozpoczął się wrzesień. Przyjaciółki powoli wciągają się w nowy rytm. Niebawem mają spotkać się w kawiarni, w parku. Jest jeszcze na tyle ciepło, by usiąść na zewnątrz. Można wtedy swobodniej porozmawiać. Pierwsza weszła Karolina. Rozejrzała się i zajęła miejsce przy stoliku na uboczu. Dyskretnie się rozejrzała i zamierzała dzwonić do Ani, kiedy do stolika przyszła kelnerka po zamówienie.

Więcej...

 

Spotkanie po wakacjach

wtorek, 7 sierpnia 2018

Nazajutrz Joanna zadzwoniła do Ani. Długo rozmawiały o swoich kłopotach, później  Asia opowiedziała historię z przystojnym kelnerem w typie południowca i o tym jak Karolina się nakręca.

Więcej...

 

Powrót na ziemię

sobota, 21 lipca 2018

Panie zajadając się słodkim deserem i dyskretnie obserwując przystojnego południowca w końcu wróciły na ziemię.

Więcej...

 

Kelner nieziemsko przystojny

poniedziałek, 9 lipca 2018

Lipcowe popołudnie ciągnęło się niemiłosiernie długo. Joanna co chwilę patrzyła na zegarek.  Do stolika już kolejny raz podchodził kelner, by przyjąć zamówienie, ale Asia znów poprosiła, by przyszedł za chwilę. Gdyby nie to, że był nieziemsko przystojny, to pewnie już dawno coś zamówiłaby, a tak ma okazję z nim porozmawiać.

Więcej...

 

Ucieczka i inne wymówki

sobota, 23 czerwca 2018

Ania szybko oddaliła się od miejsca, w którym rozstała się z teściową. Nawet nie oglądała się, chciała zrobić wrażenie, że bardzo się śpieszy.

Więcej...

 

 

Nowsze wpisy Starsze wpisy