Terminy najbliższych szkoleń

16 lipca 2018 (poniedziałek), godz. 18:00

Kawa z nutką chili

Miejsce: Szczecin, pl. Orła Białego 1/15 (zobacz na mapie), czas trawania: 2 godziny zegarowe, cena: 50 zł, zapisy: biuro@elipsa.edu.pl

Spotkanie dla kobiet o realizowaniu planów i kobiecości

Zapraszam Cię na warsztaty „Kawa z nutką chili”, w czasie zajęć będziesz mogła zakotwiczyć w przyszłości swoje plany, wybrać sposoby ich realizacji, uporządkować chwilę obecną i wyeksponować swoją kobiecość.

Podczas warsztatu „Kawa z nutką chili”

• ustalimy cel i najlepsze sposoby, by go osiągnąć,
  • poćwiczymy radzenie sobie z krytyką i naciskami,
  • techniki kreatywnego myślenia,
  • ja i moja kobiecość.

Na zajęcia każda Pani przynosi drobiazg związany z kobiecością do wymiany.

18 lipca 2018 (środa), godz. 18:00

Manipulacja i kontrola – jak sobie poradzić w takich sytuacjach?

Jeżeli ktoś obsesyjnie stara się Ciebie kontrolować, dyktować jak się masz zachowywać, wie co dla ciebie jest najlepsze, to podlegasz kontroli. Nie jesteś wtedy sobą i spełniasz jego oczekiwania. Powoli spada poczucie własnej wartości i nie wiadomo kiedy zaczynasz zdawać mu raport ze swoich poczynań.

Jeżeli ktoś potrafi wykorzystać Cię do własnych celów i wzbudzić poczucie winy, robiąc przy tym mnóstwo zamieszania, to raczej znajdujesz się w sytuacji manipulacyjnej. Warto przygotować się na tego typu sytuacje. Dlatego warto nauczyć się je zdiagnozować i dostosować odpowiednie procedury działania.

W programie:

• rozpoznanie sytuacji manipulacyjnej,
  • przygotowanie się do spotkania z takimi osobami,
  • procedury radzenia sobie w sytuacjach manipulacyjnych,
  • techniki asertywności,
  • rozpoznanie kontrolera i procedury działania w takich relacjach,
  • radzenie sobie z emocjami, które towarzyszą takim sytuacjom.

23 lipca 2018 (poniedziałek), godz. 18:00

25 lipca 2018 (środa), godz. 10:00

Bezpieczne relacje z osobami toksycznymi

Po spotkaniu z niektórymi osobami czujemy się zmęczeniu, a rozmowy z nimi sprawiają, że popadamy w zły nastrój i czujemy się bezwartościowi. Wydaje się, że zabierają nam energię i radość życia.  Być może wpadliśmy w sidła osób toksycznych. Warto to sprawdzić i nauczyć się współdziałać z nimi w sposób bezpieczny. Szczególnie jeśli jest to Twój szef, albo osoba z którą współpracujesz, albo to ktoś z rodziny. By współdziałać z nimi bezpiecznie i swobodnie, przyda się kilka sposobów.

W programie warsztatów:

• procedury działania podczas relacji z narcyzem, manipulatorem, kontrolerem, wieczną ofiarą, historykiem- archeologiem, ustawicznym mówcą, królem dramatu, władczym, bordenline…
  • przydatne techniki asertywnego zachowania w relacjach z takimi osobami,
  • określenie emocji, które pojawiają się w relacjach z tymi osobami i wyznaczenia sposobu, by poradzić sobie z nimi,
  • sposoby radzenia sobie ze stresem.

Pełny zakres oferty szkoleniowej dostępny jest na stronie Szkolenia.

Napisz do mnie